Trećaši Matične škole se uključili u obrazovni projekt "Dukatići čuvaju prirodu"

Autor: Snježana Fain, 22. 4. 2021.

Kako bi nastavili raditi na izobrazbi i skretanju pozornosti djece na važnost očuvanja prirode i ekološki osviještenoga ponašanja uopće, Dukat je osmislilo online Malu školu zaštite prirode u kojoj učenici nižih razreda putem kratkih i poučnih priča usvajaju osnovne pojmove u vezi s očuvanjem prirode, odlaganjem otpada te općenito ekološki svjesnim ponašanjem.Mala škola zaštite prirode ostvarena je u suradnji s Biotekom – udrugom za promicanje biologije i srodnih znanosti te pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Koliko su naučili, mogli su provjeriti u kratkim kvizovima kojima završava svaka priča. Učenici trećeg razreda Matične škole su na Satu razrednika obilježili Dan planete Zemlje tako što su  čitali slikovnice te nakon toga pokazali zavidno znanje iz ovog područja. Njihov je  uspjeh odmah nagrađen diplomom s posebnim zvanjem „Dukatić – čuvar prirode“ koja im je stigla elektroničkim putem dok tiskano izdanje diplome stiže i na kućnu adresu.