Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje 2017. u PŠ Radovin

Autor: Marina Marić, 9. 10. 2017.

Ove smo godine obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.U ponedjeljak, 9. listopada 2017. u našoj je Područnoj školi Radovin održana mala priredba na kojoj su učenici izveli pjesme, igrokaze i recitacije.

Učiteljice Nevenka Jović, Biserka Kožul, Ljiljana Grbić i Darija Juričić su učenicima demonstrirale miješanje i pečenje „peci – paja“, kroštula i fritula uz pomoć starih kuhinjskih pomagala, lazanjun ili vaganela, naćve, drvenih kuvača, starinske tave, roštijere…

Vjeroučitelj Siniša Mišić kroz zajedničku molitvu blagoslovio plodove  naših vrijednih ruku koje smo potom zajedno blagovali. Nakon degustacije kolača i kruha dalmatinske kužine, učenici i učiteljice su se natjecali u potezanju uža, nošenju špare i sprtve na glavi. Još jednom smo time Bogu iskazali svoju radost i zahvalnost za plodove zemlje.

U ovom posebnom danu, pored naših vrijednih i kreativnih učiteljica razredne nastave, te ostalih profesora u predmetnoj nastavi među kojima su Gita Negro i Anamarija Knežević, pridružili su se i roditelji naših učenika koji su svojom nazočnošću dali podršku i naglasak na cjelovit odgoj, obrazovanje i kreativnost svoje djece, koja su dragocjena budućnost našeg zavičaja i lijepe naše domovine Hrvatske.

Prigodne fotografije možete pogledati u našoj Foto-galeriji ovdje.