Korisnik:
Lozinka:
ŠKOLSKI KURIKUL

Vremenik pisanih provjera

Ispis statistike od 6. 8. 2011.

Učenici matične škole Ražanac obilježili Svjetski dan osoba s Down sindromom

Učenici matične škole Ražanac(razredna nastava) zajedno sa svojim učiteljicama Anom Zekanović, Ivanom Jović i Ivom Čačić obilježili su Međunarodni dan osoba s Down sindromom te su došli u školu sa šarenim i različitim čarapama. Time su pokazali podršku borbi osoba s Down sindromom da se integriraju u društvo i budu potpuno prihvaćeni.

Down Syndrome International (DSI) je službeno odredio 21. ožujak kao Svjetski dan osoba s Down sindromom.

Downov sindrom je genetski poremećaj koji je uzrokovan prisutnošću jednog kromosoma viška. Nastaje u trenutku začeća. Takav poremećaj nalazi se kod svakog čovjeka s Downovim sindromom. Nije ga moguće izmijeniti, niti liječiti. Prosječno jedno od 650 sve novorođene djece rađa se sa sindromom Down, a sindrom pogađa sve rasne skupine i može se javiti u bilo kojoj obitelji, bez obzira na zdravlje roditelja, ekonomsku situaciju ili način života.

Karakteristike djece s Down sindromom :
Topli, dobrodušni, vedri, veseli; komuniciraju sa svojom okolinom; vjerno kopiraju ponašanja svoje sredine, mogu biti kreativni, u fazi djetinjstva im je potrebna obitelj, a zatim je potrebno osamostaliti ih za samostalan život.

Ciljevi obilježavanja ovog dana su buđenje svijesti i razumijevanja te međunarodna podrška, kako bi se poštivala prava ljudi s Down sindromom i poboljšao njihov položaj, a samim tim i kvaliteta života.

Fotografije!

objavio: Marina Marić   datum: 27. 3. 2018.

IDI NA: www.upisi.hr

Sve o upisima u srednje škole 2018. godine

Priloženi dokumenti:
Upisi u srednju skolu.docx

Pogledajte popis udžbenika u prilogu!

« Prosinac 2018 »