DAN ŠKOLE 2018

Autor: Marina Marić, 25. 5. 2018.

U petak, 25. svibnja 2018., svečano je obilježen Dan škole u OŠ Jurja Barakovića u Ražancu. Dan škole posvećen je obilježavanju Dana državnosti Republike Hrvatske, a 25. lipnja ove godine obilježit ćemo 27. godinu državnosti. Program Dana škole započeo je dan ranije polaganjem cvijeća za sve drage pokojne koji su dali život za Domovinu.

Na Dan škole održana je Svečana sjednica, a zatim je uslijedio kulturno-umjetnički program kojem su prisustvovali učenici, učitelji, roditelji i dragi gosti: načelnik Općine Ražanac Nikola Miletić, pročelnica Anita Krpina Sikirić, predsjednik Mjesnog odbora Ražanac Ante Miletić, predstavnica Vijeća roditelja Mila Katić, don Filip Kucelin, don Jerolim Lenkić, ravnateljica Dječjeg vrtića „Ražanac“ Martina Bljajić te umirovljenici. Učenicom generacije proglašena je učenica Nikolina Jović zbog odličnog uspjeha, rada, truda i zalaganja. Ravnateljica Vesna Drmić podijelila je pohvalnice, zahvalnice i nagrade najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima.

Nagrađeni

Učenici PO Krneza (Ivan Vulić, Nora Jelinić, Ivo Matak, Kata Vulić, Jure Katić, Ivan Katić, Tessa Lazanja, Gabrijel Matak, Petar Jelinić) sudjelovali su na državnoj smotri LiDraNo 2018. s dramsko-scenskim nastupom „Šuma Striborova“ (mentorica Irena Miočić)

Županijska razina LiDraNa (učenici Ivan Marelić i Matea Katić; mentorica Lidija Miočić)

Učenice Nikolina Jović, Karla Kovačević, Amelie Coldeboeuf natjecale su se na državnoj razini natjecanja u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda 2018“ (mentorice Lidija Miočić i Danijela Petani)