Akcija „Poštujte naše znakove“

Autor: Kristina Baždarić, 13. 11. 2018.

Akcija „Poštujte naše znakove“ provodi se, svake godine, u svim županijama RH prije svega radi stjecanja prometne kulture, u cilju zaštite djece u cestovnom prometu i sprečavanju ugrožavanja njihovih života, osobito u prvim danima samostalnog sudjelovanja u prometu.

I ove školske godine u našoj Školi u sklopu akcije „Poštujte naše znakove“ gostovao je prometni policajac PU Zadar M.V. koji je najmlađim školarcima pokazivao i objašnjavao kako se treba ponašati u prometu. Kako pravilno prijeći cestu? Kako se sigurno kretati uz prometnicu? Kako se kretati uz prometnicu po mraku? Korištenje mobitela za vrijeme vožnje? Sigurna vožnja bicikla?.... na ova i mnoga druga pitanja gostujući policajac dao je odgovore i korisne savjete našim prvašima.

Naučite biti pažljivi i pridržavajte se pravila ponašanja u prometu poruka je ove preventivne akcije našim prvašima.

Na kraju druženja naš gost podijelio je najmlađim školarcima poklone – reflektirajuće dječje kabanice – dar PU Zadar.