Korisnik:
Lozinka:
ŠKOLSKI KURIKUL

Vremenik pisanih provjera

Ispis statistike od 6. 8. 2011.

Zdrav za 5

„Ovisnost o internetu“, „Nula promila“ i „Vršnjačko nasilje“

2. i 9. veljače  2018. godine djelatnici Zavoda za javno zdravstvo Zadar, Službe za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti u okviru Projekta Zdrav za 5 održali su predavanje „Ovisnost o internetu“ za šeste i sedme razrede u MŠ Ražanac i PŠ Radovin. Tijekom predavanja učenici su upoznati sa simptomima ovisnosti o internetu, kako prepoznati simptome ovisnosti i što činiti da do njih ne dođe.

Zatim su održali predavanje „Nula promila“ za osme razrede koje je vezano uz konzumaciju alkohola. Učenici 8-ih razreda tijekom predavanja „Nula promila“ upoznati su  sa štetnosti alkohola, kako alkohol negativno utječe na raspoloženje, dugoročnim posljedicama pijenja alkohola u ranoj mladosti, kako prepoznati rizične situacije, kako razviti vještine kritičkog razmišljanja i kako se oduprijeti vršnjačkom pritisku konzumiranja alkohola.

Djelatnici Službe za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti također su proveli i radionicu „Vršnjačko nasilje“ među učenicima petih i šestih razreda u MŠ Ražanac i PŠ Radovin. Navedena aktivnost se sastojala od jedne radionice koja se provela u okviru blok sata, a usmjerena je na stjecanje vještina prepoznavanja svih vrsta vršnjačkog nasilja, stvaranja empatije među učenicima u razrednom i školskom okruženju te učenje učinkovitih reakcija na pojavu nasilja.

Fotografije!

objavio: Marina Marić   datum: 20. 2. 2018.

IDI NA: www.upisi.hr

Sve o upisima u srednje škole 2018. godine

Priloženi dokumenti:
Upisi u srednju skolu.docx

Pogledajte popis udžbenika u prilogu!

« Prosinac 2018 »