Autor: Marina Marić, 20. 5. 2018.

OŠ kneza Branimira Donji Muć  pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i Splitsko-dalmatinske županije organizirala je 23. likovno-literarnom natječaju „Hrvatska kulturna baština“. Tema ovogodišnjeg Natječaja je bila „Baština moga kraja – ono čime se ponosim“. Sudjelovala je 41 škola iz 14 županija Republike Hrvatske.

Sudionici su kroz likovne i literarne radove prikazali osobitost svojega kraja, njegovu ljepotu i pokazali da tradicija, koja je sastavni dio njihovog života, nije zaboravljena.
     Ocjenjivački sud za literarne radove: Marina Čapalija, Ivica Šušić i Mladen Vuković odlučio je dodijeliti po pet nagrada i pohvala učenicima od 1. do 8. razreda iz cijele Hrvatske. Među pet nagrađenih učenika našla se i naša Cvita Lukić iz 4. razreda Matične škole sa svojim radom „Ražanačko kolo“. Stoga je Cvita 18.5.2018. bila u Donjem Muću na završnoj priredbi sa svojom učiteljicom i mentoricom Anom Zekanović te u pratnji prijateljice Viktorije Grgin. Cvita je s ponosom predstavila našu Školu i primila zasluženu nagradu.
     Likovni radovi Jakova Lukić i Lucije Kolić iz istog razreda na ovom Natječaju su izabrani za izložbu.
     Tom prigodom je izdan zbornik u kojem je popis svih sudionika, nagrađeni i pohvaljeni likovni i literarni radovi te popis likovnih radova koji su izabrani za izložbu.
     Kad su se već zatekli u tom dijelu naše domovine Cvita i Viktoria su s učiteljicom posjetile Sinj. Obišle su Muzej sinjske alke i Svetište Čudotvorne Gospe Sinjske.

« Ožujak 2024 »