Autor: Kristina Baždarić, 26. 3. 2019.

OŠ Jurja Barakovića Ražanac uključila se  u jedanaestu po redu književnu manifestaciju Zadar čita 2019. koju organizira Gradska knjižnica Zadar.

Manifestacija se održala u tjednu od 25. do 30. ožujka,  a njen osnovni cilj je promicanje čitanja u Zadarskoj županiji. Školska knjižničarka Danijela Petani, u suradnji s učiteljicama Lidijom Miočić, Jasnom Kostović, Mirjanom Rudić i Gitom Negro, osmislila je sadržaje s kojima smo se uključili u ovogodišnju manifestaciju. Moto manifestacije je Ni pet ni šest nego jedanaesti Zadar čita, a tema je broj.

U utorak, 26. ožujka 2019., u Matičnoj je školi održan blok-sat na kojem su učenici 7. razreda interpretativno čitali pustolovni roman Put oko svijeta u 80 dana Julesa Vernes te pogledali dijelove istoimenog animiranog filma.

U srijedu, 27. ožujka 2019., u PO Jovići učenici od 1. – 4. razreda interpretativno su čitali priču Gospođica Neću iz zbirke Dva smijeha Sunčane Škrinjarić. Kako učenicima iz PO Jovići Školska knjižnica nije u blizini, održan je i dodatni školski sat na kojem  su učenici saznali sve o knjižničnoj građi, koji su dijelovi knjige te što znače oznake koje u knjige piše knjižničar.

U petak, 29. ožujka 2019., održan je školski sat s učenicima 8. razreda u PŠ Radovin. Učenici su upoznati sa značajem same manifestacije te su, kao i učenici u Matičnoj školi, uživali u romanu i animiranom filmu Put oko svijeta u 80 dana.

« Ožujak 2024 »