Autor: Vedran Mudrinić, 31. 5. 2019.

U petak, 31. svibnja 2019., svečano je obilježen Dan škole u OŠ Jurja Barakovića u Ražancu. Dan škole posvećen je obilježavanju Dana državnosti Republike Hrvatske, a 25. lipnja ove godine obilježit ćemo 28. godinu državnosti. Dan ranije, 30. svibnja 2019., položeno je  cvijeće za sve drage pokojne koji su dali život za Domovinu. Na Dan škole održana je Svečana sjednica, a zatim je uslijedio kulturno-umjetnički program kojem su prisustvovali učenici, učitelji, roditelji i dragi gosti:  pročelnik općine Hrvoje Benić, predsjednik Turističke zajednice Ante Miletić, predstavnica Vijeća roditelja Mila Katić, don Filip Kucelin, don Jerolim Lenkić, ravnateljica Dječjeg vrtića „Ražanac“ Martina Bljajić te umirovljenici. Ravnateljica Vesna Drmić podijelila je pohvalnice, zahvalnice i nagrade najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima.  Učenici su bili na državnoj razini natjecanja u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda 2019.“ (mentorice Lidija Miočić, Gita Negro, Danijela Petani); na državnom natjecanju Mladih tehničara (mentorica Ana Čolak), zatim međunarodnom natjecanju „Matematički klokan“ (mentorica Iva Čačić i organizatorica Ljiljana Vrkić); na 11. festivalu dječjih klapa (mentorica Iva Čačić), raznim likovno-literarnim natječajima, natječaju za najbolji video uradak, a sudjelovali smo i na raznim županijskim natjecanjima znanja i smotrama.  Učenicom generacije proglašena je učenica Karla Kovačević zbog odličnog uspjeha, rada, truda i zalaganja.