Završnica Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanja kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda 2019."

Autor: Kristina Baždarić, 3. 5. 2019.

U petak, 3. svibnja 2019. godine, u Srednjoj školi Čakovec u Čakovcu, održana je završnica Nacionalnog projekta za poticanje čitanja - natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“.

Projekt već deset godina organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture. “Čitanjem do zvijezda“ je projekt kojim se potiče timski rad, ali i individualni napor; poučava korisnike informacijskim tehnikama, vještinama i znanjima; radi na unaprjeđenju životnih vještina i sposobnostima djece i mladih; potiče djecu i mlade na organizirano i smisleno provođenje slobodnoga vremena te razvija stvaralaštvo djece i mladih. Ove godine učenici su čitali tri knjige: Blizanke Ericha Kastnera, Ljeto na jezeru Čiču Jasminke Tihi-Stepanić i Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom Julijane Matanović.

Našu školu predstavljali su učenici: Valentina Žeželj (8. razred), Karla Kovačević (8. razred), Antonio Kovačević (7. razred) i Lucija Kožul (7. razred), njihove mentorice: nastavnice Lidija Miočić i Gita Negro  te knjižničarka Danijela Petani.

Učenici su se natjecale u kategoriji kviza znanja i osvojili ekipno 6. mjesto među 36 škola, a također je uspješno predstavljen i plakat “Ljeto priča priče”.  Osim natjecanja, naši učenici imali su priliku susresti se i razgovarati s književnicama Jasminkom Tihi-Stepanić i Julijanom Matanović te obići središte Čakovca.

vijesti

Autor: Kristina Baždarić, 3. 5. 2019.

Aktivnosti iz školske knjižnice

GODINA ČITANJA