Održali smo Virtualnu Noć knjige 2020.

Autor: Vedran Mudrinić, 23. 4. 2020.

Dragi učenici i učitelji OŠ Jurja Barakovića,

objavljujemo rezultate natječaja Moja najdraža knjiga kojim smo obilježili manifestaciju Virtualna Noć knjige 2020. Da vas podsjetimo, učenici od 5. – 8. razreda (Matična škola i Područna škola Radovin) sudjelovali su sa svojim  sastavima u kojima su pisali o knjizi koja im je promijenila život, nadahnula ih i koju bi rado preporučili  drugima.

Knjiški patuljak Čituljak   je, u suradnji s povjerenstvom (učiteljice hrvatskog jezika Gita Negro i Lidija Miočić te knjižničarka Danijela Petani), odabrao najbolje sastave na temu Moja najdraža knjiga.

Naši učenici su se potrudili i nije bilo nimalo lako napraviti izbor najboljih sastava čiji su autori sljedeći učenici:

Lorena Rudela (8.r.) osvrnula se na roman Dječak u prugastoj pidžami. Ona bi željela da barem na trenutak odrasli svoja srca isprazne od mržnje, ljutnje i  budu sličniji djeci.

Ivana Katić (7. r.) starima i mladima preporučila bi za čitanje djelo Mali princ. A citat koji je izdvojila za svih nas ima posebno značenje: „Ono što krasi pustinju, to je što se u njoj negdje skriva bunar.“

Dominik Kovačević (5. r.) pisao je o romanu Charlie i tvornica čokolade iz kojeg je izdvojio poruku kako se treba radovati malim stvarima te kako se isplati biti dobar.

Marcela Miočić (6. r.) izdvojila je lektirni naslov Mali ratni dnevnik. Marcela nam poručuje da vrijeme ispred računala zamijenimo  čitanjem knjige.

Antonio Kovačević (8. r.) upoznao nas je s prepredenim likom iz romana “Fantastični gospodin Lisac”. U romanu se naglašava, istaknuo je Antonio,  kako  ljudsko zadovoljstvo ne dolazi s bogatstvom

Karlo Beretin (5. r.) za svoj uzor izabrao je Pipi Dugu Čarapu, glavni lik iz istoimenog romana. Karlo želi biti neustrašiv poput Pipi Duge Čarape te se tako nositi sa svim izazovima i strahotama.

Anu Ivančić (8. r.) fasciniralo je djelo Labirint. Anin zaključak je da trebamo više cijeniti svoja sjećanja i svoju obitelj, jer oboje mogu biti oduzeti u par sekundi.

Najdraža knjige Veronike Marasović (8. r.) je Heidi koja ju je naučila da je ljubav u obitelji najvažnija i da ljude ne treba osuđivati jer nitko nije savršen.

Priloženi dokumenti:
Pobjednicki_sastavi_za_Noc_knjige_2020..docx (27.13 KB)