Autor: Mila Bolonja, 17. 5. 2021.

Na međunarodni likovno-literarni natječaj kojeg organiziraju likovni umjetnici Ankica i Ante Karačić iz Iserlohna na temu "Ruke su život-oči, misao, utjeha, glazba i priča" pristigla su ukupno 173 literarna rada iz više od pedeset škola iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Njemačke i Italije.

Stručno povjerenstvo se sastojalo od tri člana: Ankice Tolić iz Düsseldorfa, Božane Brozović iz Neussa i Jadranke Gradac.

Djeca su u svojim radovima pisala o rukama njima bliskih ljudi, majki, baka i djedova te na taj način isticala bitnost utjehe i ljubavi koje daju i pokazuju tuđe ruke.

Naša učenica 3. razreda Matične škole, Roza Zubčić, nagrađena je 4. nagradom za svoj literarni rad. Mentorica je bila učiteljica Ana Zekanović.