Autor: Mila Bolonja, 10. 1. 2022.

Udruga "Tri rijeke" izdala je časopis za haiku u kojem su objavljeni i pobjednički radovi zadnje Bučijade.

Slobodna tema - Mareta Miletić, 2. nagrada za haiku i Marcela Negro, pohvala za isto.

Tema buča - Fabian Kovačević, 1. nagrada za haigu i pohvala Rozi Zubčić za isto.

Pročitajte što je povjerenstvo reklo o Fabianovom pobjedničkom radu.

NATJEČAJ ZA HAJGU NA HRVATSKOM STANDARDNOM JEZIKU ZA UČENIKE OSNOVNIH ŠKOLA – TEMA BUČA

Mentorica / tutored by Ana Zekanović

Dječji crtež je kompozicijski i koloristički čist i jasan, inovativan i kreativno dočaran u doživljaju buče kao ogromnog broda koji plovi vodenim prostranstvima. Prepun je sitnih detalja i stihovi su dojmljivi u personifikaciji buče kao kapetana tj. u ulozi samog broda.

This drawing is compositional and colouristically clear and clean, inovative and creatively conjuring up a pumpkin as a very large ship sailing over huge seas. It contains a number of details and the lines are impressive, a personification of a pumpkin as the captain, and at the same time the pumpkin is the ship itself.