Autor: Mila Bolonja, 2. 5. 2022.

Susret hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić” jedini je natječaj i susret za dječje duhovno književno i likovno stvaralaštvo na nacionalnoj razini u Republici Hrvatskoj za djecu osnovnih škola. Među odabranim radovima u zborniku je objavljen i likovni rad naše učenice Petre Žagar, učenice 4. razreda Matične škole. Njezina mentorica je učiteljica Ana Zekanović.

U Hrvatskom domu u Križevcima u subotu 30. travnja 2022. održana je završna svečanost 11. Susreta hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić” za književno i likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Tom su prigodom dodijeljene nagrade učenicima najuspjelijih radova dok su likovni radovi prikazani na prigodnoj izložbi „Pravda će Tvoja zasjati ko svjetlost“. Dio književnih radova javno je izveden, a najširi je izbor radova po žanrovima (poezija, proza, igrokazi) objavljen u zborniku „Potraga za pravednošću”.

Susret su u ime organizatora predvodili ravnatelj Osnovne škole Ljudevita Modeca dr. sc. Tomislav Bogdanović sa suradnicama Martinom Valec-Rebić i Danijelom Zagorec i cjelokupnim kolektivom škole, te predsjednica Udruge za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić” doc. dr. sc. Tanja Baran. Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH predstavljala je Tajna Čorak, viša stručna suradnica u Upravi za odgoj i obrazovanje.

Pokrovitelji završnoga susreta 11. „Dječjeg Kranjčića“ 2022. bili su Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH, Grad Križevci, Koprivničko-križevačka županija, Školska knjiga te Prigorski Media d. o. o.

U Križevce su na natječaj pristigla 117 likovnih radova iz ukupno 65 škola. Uz 6 nagrađenih likovnih radova, ukupno su 33 likovna rada bila izložena na prigodnoj izložbi „Pravda će Tvoj zasjati ko svjetlost” koji su i objavljeni u zborniku „Potraga za pravednošću“. Među odabranim radovima u zborniku je objavljen i likovni rad naše učenice Petre Žagar, učenice 4. razreda Matične škole. Njezina mentorica je učiteljica Ana Zekanović.