Autor: SINIŠA MIŠIĆ, 1. 2. 2013.

Međuopćinski susret učenika osnovnih škola Lidrano 2013. –Županijski prsten održan je 30. siječnja 2013. godine u Osnovnoj školi Zemunik. Na ovoj smotri literarnog, dramsko – scenskog, novinarskog i radijskog stvaralaštva sudjelovalo je 17 škola, 190 učenika i 46 mentora. Našu školu predstavljalo je jedanaestero učenika u dvije kategorije:  literarno stvaralaštvo i skupni dramsko –scenski izričaj.

Sa svojim literarnim radovima sudjelovali su učenici 8. razreda Marko Miočić  ( U potrazi za izgubljenim vrijednostima) i Lucija Veršić ( Šećer dolazi na kraju) s mentoricom Lidijom Miočić. Dramska skupina u sastavu: Valeri Žagar (7.r.), Petra Zelić (5.r.), Dora Kožul (5.r.), Anđela Kožul (8.r.), Luka Miletić (7.r.), Ivan Lukić (5.r.), Ante Kožul (7.r.), Ante Tabar (7.r.) i Niko Lukić (7.r.) izvela je dramsko – scensku igru Šetalo momče. Autorica teksta Šetalo momče je Anđela Kožul, učenica 8. razreda, a mentorice su Lidija Miočić i Danijela Petani. Istaknuli bismo i platno koje je za potrebe dramsko- scenskog nastupa oslikala učiteljica Iva Čačić.

Prosudbeno povjerenstvo za literarno stvaralaštvo je između 52 rada u 15 radova izdvojilo i literarni rad Lucije Veršić, dok je Prosudbeno povjerenstvo za dramsko-scenski izričaj od 16 nastupa među 6 koji prolaze dalje, uvrstilo i nastup naše Dramske skupine. Oni će nas predstavljati na Županijskom natjecanju Lidrano 2013. koje će se održati 28. veljače.