Autor: Marina Marić, 27. 3. 2015.

U vremenu sve većih strahova i neizvjesnosti, Kristov prazan grob jača vjeru i budi nadu da Božja ljubav pronalazi rješenje za svaku ljudsku patnju i izlaz iz svake krize. Kristovo uskrsnuće, Njegova pobjeda nad smrću daje konačni i potpuni smisao našem postojanju. Zato u vrijeme Uskrsa slavimo ljubav i život!

I ove smo godine u našoj školi proslavili dolazak najvažnijeg kršćanskog blagdana – Uskrsa. U petak, 27. ožujka održana je Svečana priredba povodom Uskrsa. Naši učenici pozvali su nas na uskrsnu radost svojim recitacijama, plesom, pjesmama i igrokazima.

U prostoru škole izložena je 8. Uskršnja izložba pisanica. Ocjenjivački sud u sastavu: načelnik općine  Nikola Miletić, ravnateljica Vesna Drmić, časna sestra Ljiljana Marić, tajnica Stoša Miočić,  spremačica Marija Marušić, učiteljica Eda Šarić i učiteljica Ljiljana Vrkić izabrao je najuspješnije i najkreativnije radove. Zadatak im nije bio nimalo lak jer su svi radovi bili uspješni i zanimljivi.

2.       mjesto Duje Škulić, 4. raz.

3.       mjesto dijele Tonija Škulić, 3. raz., Lana Brkljača, 2. raz. i Marin Negro , 2. raz.

Zahvalnice i prigodne darove dobili su i ostali sudionici Uskršnje izložbe pisanica: Lucijan Jordan, Šime Marelić, Lucija Kožul, Kristina Zekanović, Viktoria Grgin, Ivan Teklić, Lucija Kolić, Nadalina Olić i Marko Olić. Prigodne darove pmogućili su Općina Ražanac i udruga Hrvatski ljiljani sv. Ante Ražanac koji na ovaj način potiču kreativnost naših učenika.