CUC 2011 - Svi putevi vode na Internet

Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet vas poziva na 13. CARNetovu korisničku konferenciju CUC 2011 koja će se, pod nazivom „Svi putevi vode na Internet", održati od 14. do 16. studenog 2011. godine u Rijeci na Kampusu Trsat.

CARNetova korisnička konferencija organizira se već trinaest godina za redom te se s vremenom afirmirala kao mjesto okupljanja stručnjaka iz područja primjene informacijskih i mrežnih tehnologija iz zemlje i inozemstva. Riječ je o najvećoj međunarodnoj konferenciji ovog profila u Hrvatskoj i jedinoj domaćoj multidisciplinarnoj konferenciji koja na jednom mjestu okuplja korisnike Interneta iz svih sustava Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, predstavnike međunarodnih udruženja, IT industriju i nezavisne udruge.

Kao takva, zauzima iznimno važno mjesto u svim gore navedenim sustavima te se ove godine održava uz pokroviteljstvo Predsjednika Republike Hrvatske te uz podršku grada domaćina.

Aktualne teme koje CUC ove godine donosi su: ICT projekti u obrazovanju, znanosti i društvu, cjeloživotno učenje, informacijska i medijska pismenost, ICT i pedagogija, mobilno učenje te društveni aspekti Interneta. Više o temama saznajte na http://cuc.carnet.hr/2011/program.

Novost na ovogodišnjem CUCu je suradnja CARNeta s časopisima Medijska istraživanja/Media Research i Hrvatski časopis za odgoj i obrazovanje/Croatian Journal of Education (nasljednik časopisa Odgojne znanosti i Metodika). Stoga će se temeljem prijedloga Programskog odbora CUC 2011 i u skladu s uređivačkom politikom navedenih časopisa u jednom od njihovih sljedećih brojeva objavit nekoliko najboljih radova. U odabir mogu ući izvorni znanstveni i stručni radovi.

Službeni jezik konferencije je hrvatski, ali će predavanja stranih pozvanih predavača bit održana na engleskom jeziku.

CUC 2011 upisan je u Katalog stručnih skupova Agencije za odgoj i obrazovanje koji možete naći ovdje na http://www.ettaedu.eu/.