Autor: Kristina Baždarić, 14. 2. 2019.

U četvrtak, 14. veljače 2019., u OŠ Jurja Barakovića Ražanac održala se županijska razina natjecanja   Čitanjem do zvijezda

To je natjecanje u znanju i kreativnosti  u sklopu Nacionalnog projekta za poticanje čitanja koje organiziraju školski knjižničari Međimurske županije pod okriljem Hrvatske mreže školskih knjižničara. Ovim natjecanjem nastoji se potaknuti ljubav učenika prema čitanju kako ono ne bi bilo obaveza, već užitak. Učenici se natječu u dvije kategorije – kategorija znanja i izrade plakata. Ovogodišnja tema natjecanja je Ljeto priča priče, a učenici su trebali pročitati tri knjige povezane tom temom: Vezanje vezica s jednom nepoznanicom Julijane Matanović, Ljeto na jezeru Čiču Jasminke Tihi-Stepanić  i Blizanke Ericha Kästnera. Sudjelovale su tri osnovne škole iz Zadarske županije: Oš Jurja Barakovića Ražanac, OŠ „Vladimir Nazor“, Neviđane i OŠ Stjepana Radića Bibinje. Natjecanje  su otvorile voditeljice županijskog natjecanja Danijela Petani i Lidija Miočić, a okupljene je pozdravila ravnateljica škole domaćina Vesna Drmić. Nastupila je i školska klapa Škalinice pod vodstvom učiteljice Ive Čačić.

OŠ Jurja Barakovića Ražanac

(Karla Kovačević, 8.raz., Valentina Žeželj, 8. raz., Antonio Kovačević, 6. raz.)